08.01.2020      62      0
 

Екологічні пріоритети окреслили на нараді в ОДА


Екологічна безпека у сфері поводження з відходами, поліпшення якості атмосферного повітря, покращення стану водних ресурсів області, розвиток природно-заповідного фонду та збереження біологічного, ландшафтного різноманіття – саме ці напрямки, на думку екологів, мають на сьогодні пріоритетне значення для області. Реалізація розроблених у межах цих напрямків проектів сприятиме в цілому поліпшенню екологічної ситуації в нашому регіоні. Про це йшлося на засіданні в обласній адміністрації під головуванням заступника очільника області Юрія Безщасного спільно з фахівцями профільних структурних підрозділів ОДА, служб, організацій та громадськості.

Як зауважує начальниця Управління екології та природних ресурсів ОДА Олена Звягінцева, основні напрямки визначали за результатами опрацьованих матеріалів, пропозицій, проблемних питань від громадських організацій, органів місцевого самоврядування, мас-медіа. Пані Олена окреслила головні завдання в межах цих пріоритетів:

– Стосовно безпеки у сфері поводження з відходами важливим є очищення територій області від невідомих, непридатних та заборонених  до використання пестицидів та агрохімікатів і тари від них. Маємо нині в області майже 280 тонн відходів, які плануємо утилізувати як за рахунок державного, так і місцевих бюджетів. Необхідним також є впровадження сталої системи управління відходами, так званий регіональний план поводження з відходами.

За словами посадовиці, необхідно також розробити сучасну регіональну систему державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря (відповідно до Постанови КМУ), впроваджувати заходи зі скорочення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря суб’єктами господарювання області, розвивати альтернативну енергетику шляхом будівництва сонячних електростанцій. Щодо покращення стану водойм важливе завдання – зменшити обсяг скидів шляхом реконструкції та будівництва очисних споруд, відновлення гідрологічного режиму та санітарного стану річок, зокрема Тясмину, Росі.

– Сподіваємося також створити 8 об’єктів природно-заповідного фонду області. І таким чином розширити площу на майже 9 тисяч га, – констатувала керівниця Управління.

Спільно з усіма фахівцями, що взяли участь в засіданні, обговорили перспективи втілення проектів у межах окреслених напрямків. Вирішили найближчим часом провести семінар-нараду з керівниками об’єднаних територіальних громад, міст області щодо екологічних проблем та шляхів їх вирішення, механізмів реалізації екологічних проектів, ефективного використання фінансових ресурсів, залучення позабюджетних коштів тощо.

Заступник голови ОДА Юрій Безщасний наголосив на важливості питання безпеки навколишнього середовища й зауважив:

– Сьогодні ми окреслили пріоритетні напрямки, напрацьовані фахівцями Управління екології, експертами галузі. Відтепер маємо спільно проаналізувати перспективи реалізації. Адже для нас важлива думка всіх сторін, зокрема й громадськості. Ми відкриті до діалогу. Водночас варто усвідомлювати, що втілення програмних цілей має відповідати фінансовій спроможності та бути ефективним. Наша головна мета – аби люди врешті відчули позитивні зміни.

За інформацією прес-служби Черкаської обласної державної адміністрації.


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *