25.09.2019      334      0
 

Звільненого моряка нагородили “За заслуги перед Черкащиною”


Повернувся на Черкащину звільнений з полону 24-річний моряк Владислав Костишин, родом із Христинівщини. Він зустрівся із журналістами. Голова Черкаської ОДА Ігор Шевченко вручив відзнаку “За заслуги перед Черкащиною”. Також Владиславу Костишину передали прапор військово-морських сил, який символічно піднімали біля Будинку Рад, аби підтримати полонених земляків.

Владислав поділився, що за час перебування у полоні отримував велику кількість листів підтримки не лише з України, а й країн Європи, Канади.

– Хочу подякувати вам за підтримку, вона дійсно відчувалась. Можливо, саме такий суспільний резонанс і був пов’язаний із нормальними умовами утримання. Хочу сказати, що були і росіяни, які теж виступали за наше звільнення. Один волонтер виходив на акцію в підтримку морякам, його ув’язнили на чотири роки, – говорить Владислав.

На зустрічі були присутні і батьки моряка Анатолій та Людмила. Після пережитого планують спільний відпочинок, адже у Владислава розпочинається 30-денна відпустка. Далі ж – продовжить службу на катері “Юзра”.

Нагадаємо, що 25 листопада 2018 року катери «Бердянськ» та «Нікополь», а також буксир «Яни Капу» здійснювали плановий перехід з Одеси до Маріуполя. Під час переходу українські кораблі зазнали нападу з боку прикордонних сил Російської Федерації, внаслідок чого судно під командуванням Мельничука було взяте на таран російським катером «Дон», а «Бердянськ» пошкоджено артилерійським вогнем.

24-ох українських моряків заарештували в Криму, потім їх перемістили в російські СІЗО в Москві. Серед полонених були і двоє черкащан: смілянин Олег Мельничук та христинівчанин Владислав Костишин.

Вранці 7 вересня 2019-го року Росія та Україна провели обмін утримуваними за схемою “35 на 35″. На Батьківщину повернулися 24 військовополонені моряки, які були захоплені біля Керченської протоки, та 11 політв’язнів.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА.

????????????????????????????????????


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *