На 2 жовтня протестовані методами ПЛР більше 94 тисяч жителів області. За добу проводять 900-1000 тестувань. Про це розказав заступник головного санітарного лікаря Черкаської області Микола Тищук на сьогоднішньому брифінгу.
Діагноз коронавірусної інфекції лабораторно підтверджено у 4 295 людей, з них 451 у медичних працівників. Тобто майже кожен десятий медик захворів на covid-19.
Найвищі рівні захворювань є в Черкасах – 121 людей, Смілі – 479, Каневі – 326, Золотоніському районі – 232, Канівському – 121. Найнижчі показники у Ватутіному, Христинівському та Уманському районі.
– Показник захворюваності на covid-19 впродовж останніх 14 днів складає 116,3 нових випадків на 100 тисяч населення. Це більш ніж у 2,5 рази перевищує базовий рівень – 40 нових випадків на 100 тисяч населення, каже Микола Тищук.
Летальність від цієї хвороби становить 1,4 %, показник смертності – 4,8 % на 100 тисяч населення. Летальні випадки зареєстровано у Черкасах, Умані, Золотоніському, Катеринопільському, Черкаському, Уманському та Смілянському районах.
З початку епідемії на Черкащині зареєстровано 12 спалахів коронавірусної хвороби. Найбільші спалахи в ПрАТ «Миронівська птахофабрика» в селі Степанці – 84 людини, Черкаське відділення ПрАТ «Київстар» – 14, Бакаївський психоневрологічний інтернат в селі Бакаївка – 12, КНП «Черкаський обласний онкологічний диспансер» – 10.
Микола Тищук говорить, що найбільше випадків інфікувань там, де не дотримуються епідеміологічних правил, а це залежить від органів місцевого самоврядування, керівників підприємств та організацій.
Тому заступник начальника Черкаського обласного лабцентру радить дотримуватися санітарно-протиепідеміологічних правил, підприємствам та організаціям – виконувати постанови головного державного санітарного лікаря України, проводити дезінфекційні та інші необхідні санітарні та протиепідемічні заходи.
За інформацією пресслужби Черкаської обласної державної адміністрації