38 років тому світ здригнувся від масштабної катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції. Тоді ліквідатори першими стали на захист від невидимого ворога. На Черкащині вшанували пам’ять загиблих у Чорнобильській катастрофі.
– Вони прийняли бій у 1986 році з невидимим, але безжальним ворогом, – наголосив очільник області Ігор Табурець. – Стали на захист України та світу. Ліквідатори – наші національні герої. Честь і слава! Вічна пам’ять тим, чиє життя забрала аварія на Чорнобильській АЕС.
Водночас він нагадав, що цей страшний урок засвоїли не всі. росія й надалі шантажує світ ядерною зброєю.
– Вона нищить українські міста та села, перетворюючи їх на «зони відчуження», – додав Ігор Табурець. – В єдності ми маємо її зупинити.
Додамо, що нині на обліку в органах соціального захисту населення області перебувають понад 78 тис. осіб, які мають статус громадян, постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи.
З початку 2024 року на соціальні виплати за чорнобильськими програмами з державного бюджету профінансовано 17,7 млн грн. З обласного бюджету за бюджетною програмою „Пільги на медичне обслуговування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“, спрямовано 15 млн грн, які розподілені між усіма територіальними громадами. У місцевих бюджетах на це передбачили 1,7 млн грн.
Довідково:
У квітні 1986 року радіоактивним цезієм забруднено 3/4 території Європи. 8,5 млн жителів України, Білорусі, росії в найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення, біля пів мільйона з них померли від наслідків радіації. До кінця літа 1986 року більше 90 тис. осіб евакуювали із зони зараження, 81 населений пункт України став безлюдним.
Офіційну інформацію читайте на ресурсах:
- Facebook Черкаської ОВА
- Facebook начальника Черкаської ОВА Ігоря Табурця
- Телеграм-канал Ігоря Табурця
- Ватсап-канал Черкаської ОВА
За інформацією Черкаської ОВА