Пропонуємо переглянути добірку послуг Державної служби зайнятості, найбільш популярних серед роботодавців в умовах воєнного стану:
1. Оперативний добір претендентів на замовлення роботодавця.
Здійснюється у форматі «Роботодавець – рекрутер – шукач роботи», де центральною ланкою виступають фахівці служби зайнятості. З-поміж шукачів роботи вони підбирають для роботодавців саме тих претендентів, чиї освіта, навички, досвід та особисті якості максимально відповідають заявленим вимогам вакантної посади. Протягом 2022 року цією послугою скористалися такі потужні роботодавці, як: ПРАТ “СКФ УКРАЇНА”, ПРАТ «МЕТІНВЕСТ ПОКРОВСЬКВУГІЛЛЯ», ПАТ “ДТЕК Павлоградвугілля”, ПАТ “Крюківський вагонобудівний завод”, ПАТ «Сумихімпром», ПАТ “ФЕД”, АТ «Українські енергетичні машини» (Турбоатом), ПРАТ “Ічнянський завод сухого молока та масла”, Регіональна філія “Південно-Західна залізниця” АТ “Укрзалізниця”, ТОВ “Швейна компанія “ВІД”, “Охматдит” МОЗ України, підприємств МО України тощо.
2. Професійне навчання на замовлення роботодавця.
Роботодавець має можливість подати до центру зайнятості замовлення на здійснення навчання безробітних за професіями, потрібними саме для його підприємства. Вимоги роботодавця будуть враховані при створенні освітньої програми підготовки, а також він може бути залученим до оцінювання результатів отриманих знань та навичок.
Навчання може здійснюватися як у навчальних закладах різних форм власності, так і в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Останнім часом популярності набуває дуальна форма навчання, за якою близько 30% навчального процесу становить теоретична підготовка, а 70% – навчання на виробництві, зокрема, безпосередньо на робочому місці у роботодавця.
Ефективність та результативність такого навчання гарантована, адже воно передбачає врахування особливостей та специфіки виробництва, а весь навчальний процес супроводжують досвідчені наставники-практики. У 2022 році цією послугою скористались понад 8 тисяч роботодавців.
3. Програми сприяння зайнятості та фінансової підтримки роботодавців.
З метою створення нових, а також збереження вже діючих робочих місць, роботодавці користуються активними програмами сприяння зайнятості.
Серед них:
Здійснення компенсації витрат роботодавця на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Розмір компенсації – 6700 грн. за кожну працевлаштовану особу протягом 2-х місяців. Завдяки програмі у 2022 році понад 10 тисяч роботодавців працевлаштували 18 тисяч переселенців. Урядом було профінансовано на реалізацію програми 200 млн грн., а у цьому році розмір фінансування значно збільшено.
Надання допомоги по частковому безробіттю у разі втрати працівниками частини зарплати через зупинення чи скорочення виробництва. У рамках фінансування програми у 2022 році роботодавцям було перераховано майже 170 млн грн.
Компенсація роботодавцю фактичних витрат на сплату ЄВ за кожну працевлаштовану особу за направленням служби зайнятості на нове робоче місце. Завдяки цій програмі у 2022 році нове робоче місце знайшли майже 3 тис. безробітних.
В 2023 році здійснюється значне розширення програм компенсацій для роботодавців, спрямоване, передусім на працевлаштування соціально вразливих верств населення: учасників бойових дій, молоді, ВПО тощо.
4. Можливість розміщення вакансій.
Вакансії, які розміщуються в персональному кабінеті роботодавця, автоматично з’являються на офіційному сайті служби зайнятості, Єдиному порталі вакансій та телеграм-каналі “Робота зараз: Державна служба зайнятості”, а фахівці центрів зайнятості одразу починають підбір підходящих кандидатів. Завдяки такому злагодженому підходу у минулому році 305 тис.громадян отримали нові робочі місця. Зареєструвати кабінет можна перейшовши за посиланням https://www.dcz.gov.ua/storinka/reyestraciya-kabinetu.
За інформацією Черкаської філії Черкаського обласного центру зайнятості