Контроль і моніторинг за витратами бюджетних коштів продовжують здійснювати на Черкащині. Держаудитори та правоохоронні органи мають дієві інструменти для виявлення імовірних порушень у сфері публічних закупівель. Проміжні результати проведених перевірок представили під час чергового засідання робочої групи «Прозорість та підзвітність» під керівництвом заступника очільника області Антона Царюка.
Зокрема, за словами керівниці Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області Тетяни Велько, за 11 місяців цього року Держаудитслужба провела в області 177 перевірок закупівель. В усіх виявлено порушення.
– За результатами моніторингу, вдалося запобігти витратам на понад 152 млн грн за процедурами закупівель, проведеними з порушеннями, через розірвання 93 договорів, а також через скасування 35 процедур закупівель, – зазначила Тетяна Велько. – Також, окрім моніторингів, ще одним із ефективних заходів державного фінансового контролю, під час якого можна встановити саме незаконне, нецільове використання коштів, є перевірка закупівель. У січні – листопаді проведено 14 таких перевірок, якими встановлено незаконних витрат на більш ніж 10 млн грн.
За результатами всіх видів заходів державного фінансового контролю, до адміністративної відповідальності за порушення законодавства у сфері закупівель притягнуто 31 особу. Про виявлені факти порушень за результатами моніторингів і перевірок закупівель повідомлено правоохоронні органи.
Як зауважив заступник обласного прокурора Станіслав Торопчин, органи прокуратури нині здійснюють 43 кримінальних провадження, розпочатих цьогоріч за фактом виявлених порушень під час проведення держзакупівель. Із урахуванням проваджень минулих років розслідувалося 61 кримінальне провадження.
– Виявлені факти правопорушень є результатом цілеспрямованої діяльності або ж навпаки – бездіяльності посадових осіб, що призвели до значних втрат коштів, – відзначив керівник робочої групи «Прозорість та підзвітність», заступник очільника області Антон Царюк. – Однак кожне правопорушення буде виявлене. Тому закликаю здійснювати свої повноваження розпорядників бюджетних коштів винятково в межах законодавства та зважаючи на виклики воєнного часу. Адже проведення прозорих закупівель – наша відповідальність перед суспільством.
Нагадаємо, в області та в усіх районах діють групи «Прозорість та підзвітність». Вони моніторять закупівлі всіх розпорядників коштів. За такими критеріями, як: дотримання пріоритетності, ризики, публічний резонанс тощо.