17.10.2023      127      0
 

18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми


Щороку увесь світ відзначає Європейський день боротьби з торгівлею людьми започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом з метою акцентування уваги світової спільноти та підвищення рівня поінформованості населення щодо проблеми торгівлі людьми.

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої потерпають чоловіки, жінки та діти, та яка не втрачає актуальності у XXI столітті для жодної країни світу, включаючи Україну. Торгівля людьми – це злочин. Форми експлуатації та вербування активно змінюються, що вимагає реагування та інформування громадян.

Проблема торгівлі людьми особливо загострилася під час повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України. Жінки та діти, які змушені покинути Україну, прямують до сусідніх країн, де зустрічаються з ризиками торгівлі людьми. Водночас чоловіки, що залишаються всередині країни, також можуть стати здобиччю торговців людьми, застерігає Міжнародна організація з міграції (МОМ).

За даними Міжнародної організації праці (МОП) у світі близько 40 млн людей перебувають у рабстві, з них 71% – це жінки, а одна з чотирьох жертв – діти. Крім того, зараз у світі використовується праця приблизно 152 мільйонів дітей віком від п’яти до сімнадцяти років. За оцінками Представництва Міжнародної організації з міграції, в Україні з 1991 року понад 230 тисяч українців постраждали від різних форм сучасного рабства.

Нагадуємо, що відповідно до Закону України „Про протидію торгівлі людьми“, торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, зокрема сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи.

Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні Стаття 149 Кримінального кодексу України передбачає, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3 до 15 років.

Особам, які постраждали від торгівлі людьми, українським законодавством гарантується одноразова матеріальна допомога та комплексна допомога (психологічна, медична, правова, допомога у працевлаштуванні тощо), виходячи з їхніх особистих потреб.


Розмір матеріальної допомоги (станом на 01.07.2022 р) становить:
 для дітей віком до 6 років – 6603,00 грн;
 для дітей віком від 6 до 18 років – 8232,00 грн;
 для працездатних осіб – 7800,00 грн;
 для осіб, які втратили працездатність 6081,00 грн.


Оскільки торгівля людьми визнана міжнародною проблемою, вона не може бути розв’язана на рівні однієї України. Така боротьба потребує і національних, і міжнародних спільних дій та співробітництва, так і зусиль кожного з нас. Необхідно об’єднаними зусиллями перервати цей ланцюг насильства.

Мінсоцполітики спільно з партнерами розпочинають інформаційну
кампанію „ПРИДИВИСЬ“ до Європейського дня протидії торгівлі людьми, який відзначатиметься 18 жовтня. Торгівля людьми — темна сторона нашого світу. Цей злочин може адаптуватися до потреб „ринку“, законів, економічної та соціальної ситуації в країні. Він може набувати різних форм, від примусової праці до сексуального чи домашнього рабства. Повномасштабна війна, збільшення людей,
які були змушені покинути свої домівки, гуманітарна та безпекова кризи — фактори, які сприяють поширенню злочину торгівлі людьми.

Пам’ятайте, що торгівля людьми ближче, ніж здається. Якщо ви знаєте про випадки торгівлі людьми чи будь-якого виду експлуатації або потерпіли від цього злочину, звертайтеся за номерами:
102 – поліція;
527 – національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми;
547 – гаряча лінія з протидії торгівлі людьми;
12 — служба екстреної допомоги в ЄС.

Інформаційна кампанія створена за підтримки ІОМ Ukraine з метою
запобігання торгівлі людьми та популяризації правил безпеки під час міграції.


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *