З початку року на водних об’єктах регіону вже зареєстровано 5 пригод. Унаслідок них 2 людини загинули. 11 – вдалося врятувати. Про це повідомила речниця ГУ ДСНС України в Черкаській області Юлія Норовкова на брифінгу в медіацентрі ОВА.
Як вона зауважила, щозими рятувальники зіштовхуються з проблемою необачного ставлення громадян до безпеки під час зимової риболовлі та перебування на льоду.
– Ми вкотре закликаємо громадян не виходити на тонку кригу, – наголосила Юлія Норовкова. – Профілактичну роботу щодо інформування населення проводимо на постійній основі. Убезпечення людей – наше пріоритетне завдання.
Принагідно черкащанам нагадали правила поводження взимку на водних об’єктах.
Щоб уникнути небезпеки, слід пам’ятати:
– виходити на лід можна лише тоді, коли його товщина досягне 7 см;
– масова пішохідна переправа може бути організована лише за товщу льоду понад 15 см, а відстань між людьми, які прямують переправою, повинна бути не менш ніж 5 м.
Під час перебування на льоду необхідно дотримуватись таких правил безпеки:
– обминайте ділянки, які вкриті товстим шаром снігу (під снігом лід завжди тонший);
– не пробивайте в одному місці багато лунок;
– візьміть із собою палицю для того, щоб перевіряти міцність льоду;
– завжди майте під рукою міцну мотузку, довжиною 12-15 метрів;
– тримайте поруч із лункою дошку або велику гілку;
– якщо лід почав тріщати та з’явилися характерні тріщини – негайно повертайтеся на берег. Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні від льоду.
Не варто виходити на лід по одному, особливо ввечері або вночі, коли видимість обмежена. Якщо ви рибалите, обов’язково повідомте про своє місцезнаходження комусь із близьких.
У випадку надзвичайної ситуації телефонуйте “101”.
Детальніше у відео:
За інформацією Черкаської ОВА