26.10.2020      609      0
 

ПРАЦЮЮТЬ “ГАРЯЧІ ЛІНІЇ” ДЛЯ СКАРГ ЩОДО НЕДОТРИМАННЯ БЕЗПЕЧНИХ УМОВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ


МОН повідомляє про те, що громадяни України можуть звертатися зі скаргами щодо недотримання безпечних умов освітнього процесу до Державної служби якості освіти. 

Телефони “гарячої лінії” Служби для звернення громадян:

  • з питань загальної середньої та дошкільної освіти: (044) 236-10-50;
  • з питань вищої освіти: (044) 236-33-58, (044) 236-34-31.

Час роботи “гарячих ліній”: понеділок – п’ятниця з 9:00 до 18:00 (крім вихідних і святкових днів).  

Через ситуацію в Україні, спричинену пандемією коронавірусу, Державна служба якості освіти та її територіальні органи, зокрема, організовують позапланові очно-дистанційні інституційні аудити, які ініціюють самі заклади загальної середньої освіти, щоб спільно з експертами знайти рішення для ефективної розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти. 

Нагадаємо, на позачерговому засіданні Уряду прийнято рішення рекомендувати школам встановити канікули з 15 до 30 жовтня, у наступний період можливий перехід на дистанційне і змішане навчання з урахування епідеміологічної ситуації. 

Закладам професійної (професійно-технічної) освіти, фахової передвищої та вищої освіти – перейти з 15 жовтня до 15 листопада на дистанційну форму навчання з рекомендованим виїздом студентів із гуртожитків (окрім сиріт; осіб, позбавлених батьківського піклування; здобувачів освіти з тимчасово окупованих територій, «червоних» карантинних зон; іноземних громадян та осіб без громадянства; здобувачам освіти, які поєднують навчання з роботою).

Також Уряд виділив майже 540 млн грн на забезпечення дезінфекційними засобами учасників освітнього процесу для шкіл. 

Окрім того, з 16 жовтня 2020 року діє Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти. Воно розширює можливості для дистанційного навчання учнів – як за дистанційною формою здобуття освіти, так і при використанні технологій дистанційного навчання в інших  формах здобуття освіти.

Очільник Міністерства освіти і науки України Сергій Шкарлет у своєму Телеграм-каналі висловив позицію, що діти мають навчатися в повноформатному режимі та здобувати якісну освіту. Однак ситуація складна, тому формат навчання залежатиме від ситуації з поширення коронавірусної інфекції (COVID-19).


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *