04.03.2021      243      0
 

РІК З COVID-19 В УКРАЇНІ: ПОЧАТОК ВАКЦИНАЦІЇ ДАЄ НАДІЮ НА ПОВЕРНЕННЯ ДО НОРМАЛЬНОГО ЖИТТЯ


Третього березня 2020 року в Україні виявили перший випадок інфікування коронавірусом SARS-CoV–2. За цей рік перехворіло близько 1 млн 360 тис. людей. 24 лютого ми розпочали новий етап битви з хворобою — кампанію з вакцинації.

З появою коронавірусної хвороби світова наука та фарміндустрія об’єднали потужності та інтелектуальні ресурси для пошуку ефективної вакцини. За безпрецедентно короткий час вчені в різних куточках світу розробили та розпочали дослідження вакцин проти COVID-19.

«Весь світ покладає надії на вакцинацію. Тепер важливо донести до людей, що вакцина — це шанс повернути нам нормальне життя. Пригадую, як рівно рік тому мені, як Головному державному санітарному лікарю, довелося повідомити, що COVID-19 зафіксований в Україні. Протягом усього цього часу ми боремося з епідемією силами медиків та шляхом карантинних обмежень. Нам вдається тримати ситуацію під контролем, однак, хвороба не відступає, — зазначив заступник міністра охорони здоров’я — Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко. — Щоби показати, що вакцина є безпечною, одними з перших вакцинувалися Президент України Володимир Зеленський та Міністр охорони здоров’я Максим Степанов».

Нині в Україні вакцинують медиків «ковідних» лікарень, бригади швидкої допомоги, а також військових на фронті. Коли в країну надійде більше вакцин, МОЗ планує поєднувати етапи, аби прискорити процес імунізації населення проти COVID-19.

Важливо, що Україна використовує тільки вакцини рекомендовані до екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Зараз вакцинація проводиться вакциною AstraZeneca/Covishield виробництва індійського Інституту сироватки крові. Вона ефективна та безпечна. Дозвіл на її використання дали Велика Британія, Європейський Союз та Індія. Учора Канада також повідомила про закупівлю вакцини проти COVID-19, що виробляється в Індії.

Компанія AstraZeneca передала ліцензію на виробництво своєї вакцини індійському Інституту сироватки крові, тим самим значно розширивши доступ людства до захисту проти COVID-19. Індія — лідер із виробництва імунопрофілактичних препаратів у світі, їй належить 60% ринку.

Україна також є частиною глобальної ініціативи COVAX. За цим механізмом нам підтвердили поставку 117 тис. доз вакцини Pfizer/BioNTech та від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca у І–ІІ кварталі 2021 року.

Дізнайтеся більше про вакцинацію від COVID-19 на сайті vaccination.covid19.gov.ua та за телефоном гарячої лінії 0 800 60 20 19. Запишіться в чергу на вакцинацію на сайті або в мобільному додатку «Дія».


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *