Відповідне завдання поставив Президент України заступнику керівника Офісу Президента України Кирилу Тимошенку, відповідальному за регіональну політику.
Зокрема, повний аудит наявних тарифів у всіх областях України, зіставити ціноутворення за різні проміжки часу. А також отримати вичерпні роз’яснення від відповідних керівників на місцях щодо завищених тарифів та щодо тарифної політики в цілому.
Передусім це стосується саме тарифів на опалення, побутовий газ та користування пасажирським транспортом.
– Відповідну роботу проводимо і на Черкащині. Черкаська обласна державна адміністрація безпосередньо не впливає на ціноутворення. Але у свою чергу ми рекомендуємо сільським, селищним, міським головам територіальних громад взяти на особистий контроль встановлення економічно-обгрунтованих тарифів на комунальні послуги для підприємств ЖКГ. Адже це безпосередня відповідальність органів місцевого самоврядування. Усі ми зацікавлені у справедливих тарифах для населення, – зауважив в.о. голови Черкаської ОДА Віктор Гусак.
Нагадаємо, держава встановила верхню межу для ціни від будь-якого постачальника, а саме: 6,99 гривень за кубометр. Встановлення верхньої граничної ціни на газ знизить його вартість для населення в середньому на 30% і не порушить баланс ринку.
Така ціна діятиме для споживання газу з 1 лютого. Верхня межа для ціни газу для всіх постачальників встановлюється до кінця опалювального сезону.
Вчора, 20 січня, Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, переглянула тарифи на розподіл природного газу.
Відтак тариф на розподіл газу ПрАТ “Уманьгаз” зменшився із 2,08 та складатиме 1,78 грн за кубометр без ПДВ.
За інформацією пресслужби Черкаської ОДА