10.09.2024      81      0
 

«Національний кешбек»: за тиждень 880 тис. українців відкрили картки для отримання допомоги від держави


880 тисяч українців відкрили картки для отримання виплат за програмою «Національний кешбек» від 2 вересня, коли стартувало бета-тестування. У системі вже зареєстровано понад 130 тис. товарів від 713 українських виробників. Про це повідомила перший віце-прем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко.

«Покупці, виробники та торговельні мережі активно долучаються до Національного кешбеку. Відсьогодні до програми долучаються нові ритейлери. Зокрема, Епіцентр K, Нова лінія, Auchan, Comfy, Сільпо, ФОРА і аптека 3і. Під час купівлі локальних товарів, зареєстрованих в програмі, в магазинах цих мереж відтепер нараховуватимуть кешбек 10%. Бета-тестування «Національного кешбеку» триватиме близько місяця. У цей період система наповнюватиметься товарами українських виробників. До програми і надалі приєднуватимуться нові торгові мережі та магазини», — наголосила вона.

Раніше до програми долучились АТБ-Маркет, Аврора, NOVUS, ЕКО маркет, VARUS, OKKO, Мережа АЗК «WOG», Укрнафта, мережа аптек Аптека АНЦ. Ще приблизно 100 закладів торгівлі — від маленьких магазинчиків і аптек до онлайн-магазинів і великих супермаркетів нині в процесі приєднання.

Національний кешбек є формою фінансової підтримки громадян від держави, умовою надання якої є купівля українських товарів. Кількість таких товарів у програмі за тиждень збільшилась більше ніж втричі — з 38 тис. до понад 130 тис. одиниць.

У межах бета-тестування здійснюється налаштування технічних і фінансових систем програми. Зокрема, йде впровадження допоміжного сервісу, який дозволить споживачу бачити обсяг нарахованого кешбеку в Дії. Частина банків – партнерів вже налагодили передачу даних, завдяки чому їх клієнти першими дізнались обсяг кешбеку за 2 і 3 вересня. Нарахування за наступні дні буде доступне незабаром. Інші банки продовжують технічні роботи. Щойно дані надходитимуть, Дія відображатиме їх в розділі Сервіси – Національний кешбек.

Споживачі під час бета-тестування також можуть надати свої пропозиції або зауваження для вдосконалення роботи програми через форму на сайті https://madeinukraine.gov.ua. Проконсультуватися стосовно умов участі в програмі «Національний кешбек» можна в урядовому контактному центрі за номером 1545.

Щоб отримувати кешбек від держави, покупцям необхідно подати заявку через сайт чи мобільний застосунок банку, який бере участь у програмі, або звернутись до відділення. Відкрити фізичну чи віртуальну картку, куди нараховуватиметься кешбек. І потім в Дії в розділі Сервіси – Національний кешбек обрати картку для виплат.

Оформити картки вже можна в monobank, або Укргазбанку на додачу до ПриватБанку, Sense Bank, ПУМБ, Абанку, Глобус Банку, UKRSIBBANK BNP Paribas Group, Ощадбанку та Акордбанку. Загалом, в системі зареєстровані 11 банків. Деякі з них також пропонують додаткові бонуси до кешбеку, який надає держава.

Кешбек у розмірі 10% від вартості нараховується за купівлю продукції локальних виробників, що включені у програму, за виключенням підакцизної продукції (пальне, тютюн та міцний алкоголь). Також кешбек поширюється на ліки українського виробництва, вино без додавання спирту і медові напої.

Максимальна сума виплат — 3 тис. грн в місяць. Накопичені за місяць кошти надходитимуть на створену картку раз на місяць до 20 числа наступного місяця.

На які товари вже поширюється кешбек, можна дізнатися на сайті програми https://madeinukraine.gov.ua. Інформувати споживачів про товари, на які розповсюджуватиметься кешбек, будуть і заклади торгівлі.

Отримані за участь у програмі «Національний кешбек» кошти можна буде витратити на послуги — комуналку, транспорт, лікування, мобільний зв’язок, спорт, кіно і інші. Також їх можна буде задонатити на ЗСУ або купити військові облігації.

Зняти готівку з рахунку, куди нараховують кошти за кешбек, буде неможливо. Використати кошти від кешбеку, нараховані в 2024 році, можна буде до 31 січня 2025 року.

Координатором програми Національний Кешбек є Міністерство економіки України. В реалізації проєкту беруть участь Міністерство цифрової трансформації України, Державна податкова служба, Ощадбанк та уповноважені банки України і Урядовий контактний центр. Технологічним партнером в реалізації програми виступає міжнародна платіжна система Mastercard. Операційним партнером проекту є міжнародна компанія платіжних технологій Visa.

За інформацією Міністерства економіки України


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *