01.02.2021      477      0
 

Керівник обласного Управління Держгеокадастру розповів про реформування


В Україні відновило роботу Міністерство аграрної політики та продовольства України, а Держгеокадастр  переходить у його підпорядкування. Відповідно розпочате реформування територіальних підрозділів Держгеокадастрів. Детально про хід земельної реформи розповів начальник головного Управління Держгеокадастру у Черкаській області Ігор Віштак. 

Ігор Віштак поінформував громади області про структурні зміни в районах:

  • На сьогодні Держгеокадастр реформується із розпорядчої у сервісну службу. Однак функція контролю за використанням та охороною земель залишається за Держгеокадастром. У районах Черкащини відділи кадастру ліквідовуються. Однак важливо, що в районах залишається вагомий фонд паперової документації.  Тому попередньо є рішення залишити по 3 земельних спеціаліста в районах за старим адмінустроєм. А в новоутворених районах – по 5 фахівців. Також по області будуть працювати 25 інспекторів відділу контролю за використанням та охороною земель. Тому у територіальних громадах мають бути створені або ж доукомплектовані відповідні земельні відділи, – наголошує Ігор Віштак. 

За його словами, земельна реформа – одна із найважливіших для аграрної країни. Вона передбачає: 

  • децентралізацію — державні землі переходять у повноцінне розпорядження громад;
  • дерегуляція землеустрою — спрощення та поліпшення процедур у сфері земельних відносин;
  • поступове відкриття ринку землі та провадження переважного права — у орендаря з’явиться переважне право на придбання земельних ділянок;
  • просторове планування —  комплексне планування територій громад та створення умов для інвестицій; 
  • прозорість системи — забезпечення публічності та відкритості інформації про землю та ресурси;
  • електронні земельні торги — чесний та відкритий спосіб торгів на аукціонах;
  • подолання корупції та земельного рейдерства.

Разом із тим розмежувати остаточно повноваження між органами місцевого самоврядування та Держгеокадастром має законопроєкт № 2194. Документ удосконалює систему управління та дерегуляції у сфері земельних відносин. Він передбачає передачу державних сільгоспземель у комунальну власність, а функцій контролю в земельній сфері — місцевим органам влади. Водночас проєкт № 2194 спрямований на дерегуляцію землеустрою та усунення корупційних ризиків у земельній сфері. 

За інформацією пресслужби Черкаської ОДА


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *