27.04.2022      238      0
 

Правоохоронці Черкащини нагадують про заборону вилову риби у нерестовий період


В області триває операція “Нерест”. Щороку її проводять у період нерестової заборони задля збереження водних біоресурсів країни. Про це інформує Поліція у Черкаській області.

Відтак встановлені наступні терміни заборони:Для любительського і спортивного рибальства

  • на Кременчуцькому водосховищі з 11 квітня по 20 червня 2022 року;
  • в корінних водах річок з 11 квітня по 30 травня 2022 року;
  • в придаткових водах з 11 квітня по 10 липня 2022 року.

Для промислового рибальства:

  • на Кременчуцькому водосховищі з 16 квітня по 24 червня 2022 року;
  • в корінних водах річок з 16 квітня по 04 червня 2022 року;
  • в придаткових водах з 16 квітня по 14 липня 2022 року.

Дозволяється у цей час вилов одній особі за добу 3 кг риби однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берегової смуги водойм у місцях, визначених для любительського рибальства.

Забороняється в період нересту риби проведення будівельних, днопоглиблювальних, вибухових, видобуток піску і гравію, прокладання кабелів, трубопроводів та інших комунікацій, а також будь-яких робіт на водних об’єктах та їх прибережних захисних смугах.

На період нересту риби заборонено пересування всіх плавучих засобів, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів.

Пам’ятайте, що у випадку за порушення нерестової заборони Законом передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність:

  • відповідно до частини 3 статті 85 (Порушення правил використання об’єктів тваринного світу) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Санкція статті передбачає попередження або накладення штрафу на громадян від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб – від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  • відповідно до статті 249 (Незаконне заняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом) Кримінального кодексу України. Санкція даної статті передбачає покарання у вигляді накладення штрафу обмеження або позбавленням волі з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Поліція закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись природоохоронного законодавства України. У випадку виявлення порушення – телефонуйте на спецлінію “102”.


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *