Для вирішення нагальних питань сьогодення заступник голови районної ради Сергій СТЕПАНЮК провів сорок сьому позачергову сесію районної ради. У роботі пленарного засідання взяли участь голова Черкаської районної державної адміністрації Володимир КЛИМЕНКО, перший заступник голови Черкаської райдержадміністрації Микола ТУРИК, керівник апарату Черкаської райдержадміністрації Аліна ПЛАХОТНА, керівники правоохоронних органів, сільські голови, виконавчий апарат районної ради, начальники управлінь, відділів райдержадміністрації, преса та радіомовлення.
До початку сесії проведені засідання профільних постійних комісій районної ради, на яких обговорено питання, запропоновані до порядку денного.
Заступник голови районної ради Сергій СТЕПАНЮК наголосив на тому, що всі питання розглянуті на профільних постійних комісіях районної ради рекомендовані до розгляду на пленарному засіданні.
Члени президії районної ради також обговорили проекти рішень та рекомендували їх до розгляду на сорок сьомій позачерговій сесії.
До порядку денного сесії було внесено 13 питань.
Першим до депутатів звернувся начальник управління житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики та захисту довкілля Черкаської районної державної адміністрації Петро ДАНИЛІШИН, який доповів про зміни до Програми розвитку житлово-комунального господарства та підтримки комунального підприємства теплових мереж Черкаського району на 2018-2020 роки та про зміни до «Програми фінансування ремонту доріг державного значення, які проходять територією Черкаського району на 2020-2021 роки». Озвучені питання були одноголосно підтримані депутатським складом.
Наступним депутати районної ради розглянули зміни до районного бюджету на 2020 рік. Начальник фінансового управління райдержадміністрації Ганна ШОКОТ доповіла про перерозподіл коштів в межах кошторисних призначень та про зміни в частині міжбюджетних трансфертів.
Депутат Черкаської районної ради Володимир ШИМАНОВСЬКИЙ висловив стурбованість щодо фінансового стану місцевої пожежної охорони на що заступник голови районної ради Сергій СТЕПАНЮК повідомив, що голова райдержадміністрації Володимир КЛИМЕНКО взяв зобов’язання вирішити дане питання.
Позитивно проголосували депутати районної ради за питання управління майном комунальної власності, які доповідала завідувачка сектору з питань юридичного забезпечення та управління майном спільної власності виконавчого апарату Черкаської районної ради Ірина ГРИЦЕНКО. Зокрема, прийнято рішення про групи подовженого дня у закладах загальної середньої освіти Черкаської районної ради, про внесення змін до переліку суб’єктів (об’єктів) спільної власності територіальних громад сіл Черкаського району та уповноважених органів, яким вони передані в управління, про безоплатну передачу майна спільної власності територіальних громад сіл Черкаського району, про безоплатну передачу лабораторного обладнання, про надання дозволу на списання основних засобів, про встановлення комунальному підприємству теплових мереж Черкаського району тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання.
Більшістю голосів від загального складу районної ради проголосовано питання про погодження переукладання контракту з директором територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Черкаського району Вишиваним В.М., яке доповів начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Сергій КОВАЛЬ.
На завершення сесії депутат районної ради Петро КОРЕНЮК розлого доповів про звернення депутатів Черкаської районної ради до Верховної Ради України та Міністерства розвитку громад та територій України щодо відсутності законодавчої бази діяльності новоутворених районних рад. Відмітив, що на сьогодні проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження окремих питань діяльності та організації органів державної влади, органів місцевого самоврядування у зв’язку з утворенням (ліквідацією) районів» (№ 3651) скерований Верховною Радою України на повторне перше читання.
Законопроєкт мав врегулювати питання реорганізації місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, правонаступництва комунального і державного майна, бюджетних ресурсів, прав та інших зобов’язань і загалом дозволити децентралізації рухатися далі.
Головною проблемою залишиться неможливість утворення та ліквідації райдержадміністрацій та районних рад у зв’язку з реформою адміністративно-територіального устрою на базовому та субрегіональному рівнях. Старих районів уже нема, а старі районні адміністрації та районні ради є, натомість у нових районах немає нових районних адміністрацій та рад. Проте вибори проводяться в районні ради уже нових районів.
Депутати районної ради одностайно схвалили запропоноване звернення.
За інформацією організаційного відділу виконавчого апарату районної ради