08.10.2024      50      0
 

На Черкащині працюють над проєктами місцевих бюджетів на 2025 рік


В області триває процес формування проєктів обласного та місцевих бюджетів на 2025 рік. Основні підходи розглянули на нараді в ОВА під головуванням першої заступниці очільника області Наталії Кравченко. 

– На сьогодні в нас немає економічних чинників для прогнозування стрімкого зростання у 2025 році доходів до обласного бюджету, – наголосила Наталія Кравченко. – Однак маємо багато викликів. Передовсім це підтримка Збройних Сил України. Обласна військова адміністрація взяла на себе зобов’язання реалізувати важливі інвестиційні проєкти, і ми не маємо права зупинити їх у наступному році. Також маємо забезпечити фінансування захищених статей бюджету.

Зважаючи на це, беручись за формування бюджетних запитів, кожен профільний структурний підрозділ має проаналізувати мережу підвідомчих закладів, провести інвентаризацію обласних програм, їхнє наповнення та актуальність реалізації в умовах воєнного часу.

– У нас немає іншого виходу, ніж жорстка економія та ефективне використання фінансового ресурсу, – наголосила Наталія Кравченко.

Директорка департаменту фінансів Черкаської ОВА Вікторія Диченко ознайомила присутніх із особливостями складання проєктів місцевих бюджетів на 2025 рік. Вони мають бути затверджені до 25 грудня цього року.

Основні соціальні стандарти, які включаються до проєкту бюджету, залишаються на рівні 2024 року:

  • розмір мінімальної заробітної плати – 8000 грн;
  • розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки – 3195 грн;
  • розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 3028 грн.

– Під час формування видаткової частини проєкту обласного бюджету на 2025 рік насамперед має бути враховано потребу в коштах на оплату праці працівників обласних комунальних закладів і на проведення розрахунків за енергоносії та комунальні послуги, – зазначила Вікторія Диченко. – Враховуючи, що Міністерством фінансів України рекомендовано видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв зберегти на рівні 2024 року, необхідно вжити заходів з економії енергоносіїв у закладах та недопущення фактів неефективного використання енергетичних ресурсів.

Також на нараді обговорили питання зменшення навантаження на місцеві бюджети шляхом розвитку проєктного менеджменту та залучення коштів міжнародних партнерів як на рівні області, так і на рівні громад. 

За інформацією Черкаської ОВА.


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *