29.07.2024      103      0
 

На Черкащині розвивають адаптивні види спорту для ветеранів


Цими вихідними Черкащина стала осередком ветеранського спорту. Змагання «Звитяга Нескорених» об’єднали понад сотню учасників з усієї України. Про це розповів начальник ОВА Ігор Табурець.

Ветерани та ветеранки, військовослужбовці демонстрували силу, витривалість та міць у жимі лежачи, ривку гирі, веслуванні на тренажері, велоспорті. Головний суддя – чемпіон світу зі стронгмену Василь Вірастюк.

– Сильні в бою, в житті, у спорті, – зауважив очільник області. – Ветеранський спорт – надважливий інструмент реабілітації наших військових і ветеранів. Адже це про відкриття нових можливостей у собі, про підтримку побратимів, але вже у спортзалі, про особистісні перемоги, руйнування бар’єрів у власній свідомості та в суспільстві. Ми на Черкащині робимо акцент на розвиток адаптивних видів спорту.

Організували змагання «Звитяга Нескорених» Федерація стронгмену України та благодійний фонд «МХП-Громаді» за підтримки Черкаської ОВА. Це вже друга така першість в Україні. Розпочали серію змагань серед ветеранів та військових у Тернополі.

– Ветеранам буває важко «влитися» у суспільство, особливо, якщо вони на кріслі колісному або з протезами, бо хтось не так дивиться, реагує, інколи вийти на вулицю буває психологічно складно, не те, що взяти участь у змаганнях, – зауважує почесний президент  Федерації стронгмену України Василь Вірастюк. – Тому важливо залучати наших хлопців якомога активніше. Бо спорт – це перемога над самим собою.

На Черкащині поміж ветеранів і ветеранок культивують волейбол, футбол, теніс, стрільбу з лука, баскетбол на кріслах колісних, веслування на тренажері. Тренування відбуваються, серед іншого, на базі МСК «Дніпро».

– Головне – прийти та почати, – наголосив Ігор Табурець. – Таких спортивних осередків на Черкащині необхідно значно більше і не лише в обласному центрі, а й у громадах. Ми всі маємо бути максимально готовими до повернення захисників і захисниць. Не колись, а вже сьогодні. Питання ось цієї готовності дуже комплексне. І ми працюємо над кожною складовою: від базових реабілітаційних послуг до реінтеграції.

Активний учасник спортивної ветеранської спільноти області Євген Дорошко каже, що на Черкащині уже є напрацювання та активний «кістяк» спортсменів-ветеранів.

– Уже є досвід, є що розповісти та показати, – зауважив ветеран. – Адже спортсмени області активні учасники українських і міжнародних ветеранських змагань. Тож приходьте, пробуйте!

Офіційну інформацію читайте на ресурсах:

За інформацією Черкаської ОВА.


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *