11.12.2020      439      0
 

На нараді із Прем’єр-міністром та дружиною Президента обговорили запровадження нових норм шкільного харчування


Черкащина одна із трьох областей України, яка бере участь у пілотному проекті “Дітям Черкащини – якісне, безпечне харчування”. Сьогодні, 10 грудня, на нараді під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та дружини Президента Олени Зеленської обговорили питання реформування системи шкільного харчування.

Фахівці провели аудит у 500 закладах освіти у різних куточках України. Батьки та діти вказували на те, що страви некорисні та несмачні. Система харчування застаріла. 

Цьогоріч розробили новий Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, він почне діяти вже з 1 січня 2021 року. Документ визначає нормативи щодо вмісту солі, цукру, жиру у стравах, які готують або ж реалізують у школах. Натомість зобов’язує до використання в раціоні більшої кількості овочів, корисних злаків, молочної продукції. Також регламент дозволяє кейтеринг. 

Важливо, що документ має перелік продуктів харчування, які заборонено продавати у шкільних буфетах: шкідливі снеки, м’ясні та рибні продукти промислового і кулінарного виробництва, зокрема, ковбаси, сосиски, копчена та солена риба, деякі солодощі та інше. 

Як зауважив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, уперше на нормативно-правовому рівні врегульовано питання організації харчування дітей з особливими потребами. Тепер у разі, якщо в дитини є довідка від сімейного лікаря або педіатра про те, що є певні дієтичні потреби, то власник закладу вимушений і зобов’язаний організувати окреме харчування саме для цієї дитини з урахування дієтичних потреб.

Як учасники пілотного проекту, Черкащина мала нагоду поділитися досвідом із іншими областями у впровадженні нових стандартів якості харчування.

– Стартували із 3 освітніх закладів, але обов’язково продовжимо реалізовувати проект надалі: Драбівський і Чигиринський навчально-виховні комплекси, а також Іваньківська школа.  У цих школах розробили перспективне мультипрофільне меню: це не лише корисно, а й смачно. Продовжуємо оновлювати харчоблоки та фуд-зони, автоматизували процеси приготування їжі. Провели навчання для працівників харчоблоків. Також склали рекомендації по впровадженню здорового харчування для учнів та батьків. Щоб і вдома, і в школі діти харчувалися із користю для здоров’я, – поінформував голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук. 

У 47 закладах освіти впровадили картку “Юніор”. Ці картки – це і батьківський контроль за тим, що їсть дитина, мінімізувати використання готівки, що важливо в період пандемії. А також нівелювати корупційну складову, адже всі розрахунки обліковуються. 

Одна із важливих складових – комунікаційна: це роз’яснення керівникам закладів щодо впровадження європейської системи безпечного харчування НАССР, активна співпраця із Держпродспоживслужбою, а також інформаційна робота з батьками про важливість харчування для наших дітей. Правильні звички в харчуванні – це розумовий, фізичний розвиток, це – здоров’я нації. 

– Завдяки новій методології закупівель зменшиться ризик того, що до шкільних їдалень потраплять неякісні продукти. Запрацює оновлений Санітарний регламент, посиляться гігієнічні вимоги до харчоблоків та система НАССР. За цим прискіпливо стежитимуть фахівці Держпродспоживслужби. Я теж мама й розумію, як важливо з найменших років сформувати в дитини звичку здорового харчування. Як хочеться, щоб на перерві дитина із задоволенням бігла до їдальні, а не до сусіднього кіоску по снеки. Як радісно, коли вона приходить зі школи й розповідає, чим смачним там годували сьогодні. Вірю, що разом нам вдасться реформувати систему шкільного харчування, – наголосила Олена Зеленська.

За інформацією пресслужби Черкаської обласної державної адміністрації.


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *