22.10.2020      391      0
 

На Черкащині провели першу телемедичну консультацію


Днями в обласній лікарні провели першу телемедичну консультацію. Як повідомив голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук,  на Черкащині медичні працівники 67 лікарських амбулаторій отримали 114 комплектів телемедичного обладнання. Тож є всі технічні можливості для того, щоб віддалено на місцях забезпечити якісну діагностику та лікування із фахівцями високого рівня.

– У період пандемії телемедицина особливо важлива, вона допомагає пригальмувати розповсюдження вірусних захворювань. Основні напрямки телемедицини на Черкащині: це телемедичні консультації, телеосвіта, дистанційні медичні маніпуляції за допомогою медичних роботів. Телемедицина ‒ це офіційна форма надання медичної допомоги. Персональні дані пацієнта захищені, це важливо. Наша мета – надання будь-якій людині, незалежно від її місцезнаходження, медичної допомоги в необхідному обсязі й в актуальний термін, – зауважив Сергій Сергійчук.

Про переваги телемедицини: 

– Така форма надання медичної допомоги значно скорочує час, необхідний на діагностику захворювання, оскільки пацієнт не має відвідувати лікарів вторинної ланки в інших містах. У свою чергу це пришвидшує термін одужання.– Сімейний лікар за присутності пацієнта може не лише зв’язуватися зі спеціалістом задля консультацій, а й здійснювати спільну діагностику, як вимірювання артеріального тиску, електрокардіографічне дослідження, здійснення вимірювання цукру в крові, аналізу сечі, вимірювання функцій дихання, вимірювання насиченості крові киснем.– Усі показники про стан пацієнта містяться в системі. Мобільний комплекс збирає діагностичні дані у файл й розміщує його у власне хмарне сховище, до якого дистанційно є доступ у телемедицинському проекті. Тобто лікар не витрачає багато часу на передачу даних про пацієнта іншому спеціалісту.

За інформацією пресслужби Черкаської ОДА.


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *