Інвестиційну раду при голові ОДА створюють на Черкащині, аби питання залучення інвестицій до регіону вирішувалися ефективніше. Про це заявив у ході сьогоднішньої робочої поїздки до Чигиринщини очільник області Сергій Сергійчук. За словами голови, це – перший крок до відкриття в подальшому Офісу інвестицій.
– Це буде відкритий простір, де фахові менеджери допомагатимуть представникам бізнесу в інформаційних, логістичних, юридичних питаннях. У межах Інвестиційної ради буде чітка взаємодія з потенційними інвесторами. З’ясуємо, що заважає їм ефективно інвестувати в регіон та оперативно усуватимемо проблеми. Адже одне з наших пріоритетних завдань – підвищити інвестиційну привабливість Черкащини, – написав Сергійчук у своєму Telegram-каналі.
Переконався керманич області в потребі такої Ради, а згодом й Офісу інвестицій, побувавши в с. Вітове на Чигиринщині. Там уже досить довгий період не вдається вирішити питання запуску сонячної електростанції потужністю 40 МВт – у межах інвестиційного проекту норвезької компанії «Scatec solar». Вона залучає 55 млн євро в будівництво.
Цього дня з представниками проекту та профільних структур напрацювали механізм вирішення бюрократичних питань, зокрема щодо підключення станції.
Зауважимо, тутешню сонячну електростанцію потужністю 40 МВт збудувала ТОВ «Грінтеко СЕС», що входить до складу «Scatec solar» в Україні. Відповідно до розрахунків ця електростанція щороку вироблятиме близько 65 ГВт-год електроенергії. У цілому ж площа збудованої станції сягає 85 га.
Як сказала представниця компанії, керівниця з розвитку бізнесу Аліна Свідерська, потужність станції дає змогу охопити кілька тисяч домогосподарств району, і є такою собі міні-енергетичною незалежністю для тутешніх жителів. Водночас Катерина Паніна, керівник проектів високовольтного підключення, розповіла, що нині працюють над питанням підключення СЕС до електромережі ПАТ «Черкасиобленерго», зокрема вирішують питання оформлення права сервітуту під нові опори. Пані Катерина додала також, що взимку споживання енергії Чигиринського району сягає 7 МВт, потужність станції ж – 40 МВт.
– Важливо, що це ще й зелена енергія, – сказала Катерина Паніна. – Адже весь світ намагається відійти від інших джерел енергії на користь екологічних, бо це наше майбутнє. Більше того, в межах соціального партнерства з місцевою владою Офіс Осло постійно виділяє кошти на покращення інфраструктури району. Минулоріч створили свердловину, два дитячі майданчики, цьогоріч відремонтували й каналізаційне обладнання, постійно закуповують засоби індивідуального захисту та ін.
За інформацією пресслужби Черкаської ОДА.