Правильно оголосити відкриті торги із закупівлі послуги енергосервісу вчили на нараді в облдержадміністрації. Навчання з питань інвестування в енергосервіс закладів бюджетної сфери організував Департамент інфраструктури та ЖКГ. Участь у заході взяли структурні підрозділи – головні розпорядники коштів обласного бюджету, в управлінні яких є будівлі, що фінансуються за кошти обласного бюджету.
У Черкаській області діяв один ЕСКО договір, укладений у 2016 році, в м. Канів на заміну освітлення у дитячому садочку «Сонечко» з ТОВ «Лед Лайт Солюшинс». Його загальна вартість сягала майже 80 тис. грн.
ЕСКО, загалом, орієнтуються на короткострокові, до 3-5 років окупності, проекти, а це заміна застарілого газового котельного обладнання та/або встановлення індивідуального теплового пункту, заміна вікон, дверей та системи опалення. На цьому наголосив голова Української асоціації енергосервісних компаній, радник голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Олексій Корчміт. Він провів для учасників заходу презентацію «Черкаська ОДА – енергосертифікація для залучення ЕСКО-інвестицій в бюджетні заклади».
– Енергосервіс – це комплекс технічних та організаційних енергозберігаючих (енергоефективних) та інших заходів, спрямованих на скорочення замовником енергосервісу споживання та/або витрат на оплату паливно-енергетичних ресурсів та/або житлово-комунальних послуг порівняно із споживанням (витратами) за відсутності таких заходів, – відзначав він. – Суть концепції енергосервісу полягає в тому, що енергоефективні заходи в будівлях бюджетних установ (шкіл, дитячих садочків, лікарень, університетів тощо) впроваджуються приватними інвесторами – енергосервісними компаніями (ЕСКО), а оплата здійснюється виключно за рахунок економії (скорочення витрат на споживання комунальних послуг та енергоносіїв), досягнутої в результаті здійснення енергоефективних заходів.
Реалізація енергосервісу для бюджетних установ відбувається в сім етапів: відбір потенційних об’єктів енергосервісу, визначення базового рівня споживання енергоресурсів на об’єкті енергосервісу, затвердження базового рівня споживання, затвердження істотних умов енергосервісного договору, проведення закупівлі енергосервісу, укладення енергосервісного договору, оплата енергосервісу та підписання акту передачі обладнання у власність.
За інформацією пресслужби Черкаської ОДА.