У травні-липні уповноважені банки, а це АТ Ощадбанк, АБ Укргазбанк, АТ Укрексімбанк, видали 430 «теплих кредитів» на 17,3 млн грн. Часткову компенсацію відсоткової ставки по кредитах на заходи з енергозбереження за 2016-2020 роки отримали 274 позичальника на понад 414 тис грн.
З моменту старту програми у квітні і по липень цього року українські родини залучили вже майже 850 млн грн «теплих кредитів», зокрема:
- понад 550 млн грн – на енергоефективні заходи у приватних будинках;
- майже 270 млн грн – на утеплення ОСББ та ЖБК;
- більше 18 млн грн – на встановлення твердопаливних котлів.
– Програма «теплих кредитів» залишається дієвим інструментом допомоги родинам та ОСББ, які прагнуть підвищити енергоефективність своїх оселях. Держава компенсує частину кредиту та полегшує фінансове навантаження при утепленні, а родини впроваджують необхідні заходи, заощаджують на комунальних послугах та підвищують комфорт, – прокоментував т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура.
Як показує досвід багатьох учасників та результати щорічної оцінки програми, комплексна термомодернізація будинку дозволяє до 50% заощадити на комунальних послугах.
Нагадуємо, що для включення банком відомостей до зведеного реєстру позичальників та подальшого отримання відшкодування необхідно подати до банку:
- документи, що підтверджують цільове використання кредитних коштів;
- документи, що підтверджують факт впровадження енергоефективного обладнання та/або матеріалів (акт виконаних робіт, наданих послуг).
За інформацією пресслужби Черкаської обласної державної адміністрації.