11.08.2020      368      0
 

Питання ефективного управління держмайном обговорили в ОДА


Ефективність управління державним майном та його використання обговорили на нараді в облдержадміністрації. Залучали до участі в нараді під головуванням першого заступника очільника області Дмитра Ляшова представників територіальних органів управління державною власністю та представників балансоутримувачів державного майна.

Порушували питання, зокрема:
– включення державного майна до переліків об’єктів, що підлягають приватизації;
– підвищення ефективності управління державним майном шляхом передачі в оренду;
– механізм контролю за ефективністю використання державного майна.

Наприкінці минулого року Фонд держмайна України повністю оновив команду та взявся переорієнтовувати роботу, каже начальник Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київський, Черкаській та Чернігівській областях Вадим Курило. Все для того, аби більш ефективно використовувати державне майно.

– Ефективність роботи Фонду вбачаємо у приватизації чи оренді, – стверджує він. – На сьогодні політика Президента та Уряду – це передача підприємств у приватний сектор та отримання від нього надходжень у вигляді податків, збільшення робочих місць. Тому приватизація – у пріоритетах роботи Фонду. Наша мета – збільшити об’єми приватизації у 2-3 рази.

На початку року Фонд підготував «на загал» близько тисячі об’єктів – від недобудов до великих майнових комплексів, – де пропонують провести приватизацію. Одним з найуспішніших кейсів за час роботи Фонду Вадим Курило називає приватизацію готелю «Дніпро» за 1 млрд 111 млн грн.

– Пропонуємо до приватизації прості об’єкти, доступні для пересічного українця, та великі об’єкти, – додає він. – Ми доводимо інформацію до адресанта у максимальному обсязі. На сьогодні є сайт privatization.gov.ua/, де кожен може по локації обрати об’єкт та отримати  вичерпну інформацію про нього. Адже кожен українець – це інвестор.

На сьогодні державні підприємства мають надлишкова потужності або об’єкти, які знаходяться в їхньому управлінні. Часто вони мають невтішні фінансові показники,  що призводить до втрати управлінського та людського ресурсу, певен перший заступник очільника області Дмитро Ляшов.

– Всі  ці об’єкти мають великий потенціал, якщо використовувати їх чи передати на умовах приватизації, концесії чи інших програм державно-приватного партнерства у користування громадам або бізнесу, – відзначає він. –Це зніме додаткове навантаження з державних підприємств, держбюджету і дасть поштовх для розвитку різнопланових напрямків бізнесу.

Нині в Україні діє 11 територіальних представництв Дежфонду майна України. Кожен з них має власний телеграм-канал, де оприлюднює необхідну інформацію про об’єкти. Знайти інформацію про об’єкти Черкащини можна тут.

За інформацією пресслужби Черкаської обласної державної адміністрації.


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *