18.05.2020      661      0
 

18 травня – Міжнародний день музеїв


18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято.

Міжнародний день музеїв з’явився в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums – Міжнародна рада музеїв) була прийнята пропозиція радянської організації про встановлення цього свята. І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах.

За словами Жака Перо, президента ICOM, «музеї повинні зайняти місце в серці суспільства і бути відкритими громадськості. Розвиток наших установ залежить у великій мірі від допомоги громадськості, і ми повинні запропонувати їй можливість підтримати наші цілі і взяти участь в нашій роботі. Таким чином, необхідно, щоб музеї та суспільство працювали разом, в дусі творчості та інновацій».

Прийнято вважати, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини. Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, музейні заклади проводять велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу.

Вже традиційно до цього свята музеї готують спеціальні експозиції, програми та екскурсії.

Фото з архіву

На території Черкаського району функціонує 6 музеїв на громадських засадах, 5 із яких мають звання «народний», а саме: народний музей історії села Дубіївка, народний музей історії села Сагунівка (Сагунівська ОТГ), народний музей історії села Худяки (Леськівська ОТГ), народний музей історії с. Леськи (Леськівська ОТГ), Білозірський народний музей (Білозірська ОТГ) та музей народних промислів села Мошни.

 У музеях району зберігається понад 11 тисяч музейних предметів.

Окрім того, в с. Мошни знаходиться музей Тараса Шевченка обласного підпорядкування. Це наймолодший музей Кобзаря. Його відкрили 6 січня 2014 року. Відкриття приурочили одночасно до двох ювілеїв: 60-річчя Черкаської області та 200-річчя Тараса Шевченка.

Фото з архіву

Кілька цікавих фактів про музеї:

Капітолійський Музей (Capitoline Museums), найстаріша публічна колекція мистецтв в світі, почав свою роботу в 1471 році, коли папа Сикст IV пожертвував ряд важливих для народу Рима древніх скульптур;

Музей Ватикану (Vatican Museums), другий найстаріший у світі музей, він почав свою історію з моменту першої публічної виставки, котра складалася так само з представлених публіці колекції скульптур, збирання якої було ініційовано Папою Юлієм II ще в 1506 році;

Британський музей (British Museum) вперше був відкритий для публіки 15 січня 1759 року.

За інформацією відділу бібліотечної та краєзнавчої роботи ЧРОМЦ НТ.


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *