29.09.2020      346      0
 

Три лауреати з Черкащини отримали краєзнавчу премію імені Михайла Максимовича


Обласну краєзнавчу премію імені Михайла Максимовича отримали три лауреати з Черкащини. 26 вересня їм вручили премії поблизу села Богуславець на Золотоніщині. Біля знаку, де раніше стояв будинок видатного українського науковця.
Козоріз Віктор Петрович отримав премію за книгу «Драбів і Драбівщина. Нариси з історії рідного краю». У книзі, присвяченій 330-ій річниці Драбова, автор розкриває віхи історії одного з регіонів України – Драбівщини, яка умовно окреслюється адміністративними межами сучасного Драбівського району Черкаської області. В історико-документальних нарисах Віктор Козоріз висвітлює найголовніші події, життя і діяльність відомих людей, показує самобутність господарства і культури краю. Історична реконструкція спирається на опрацьовані автором матеріали архівних, бібліотечних та музейних фондів, публікацій газетної та журнальної періодики, спогади очевидців.

Володимир Поліщук отримав премію Максимовича за підбірку із семи книг, які він видав протягом останніх п’яти років: «Мій Михайло Максимович», «Мій Василь Доманицький», «Мій Павло Филипович», «Мій Тодось Осьмачка», «Шевченківські студії», «Слово до високих літ», «Майже столітня історія… Кафедра української літератури в Черкасах».
У номінації «За особливий внесок у розвиток музеїв, що функціонують та перебувають у віданні підприємств, установ та організацій» премію отримав керівник музейного комплексу історії рідного краю Тернівського ліцею Тернівської сільської ради Смілянського району Анатолій Шулежко. У музейному комплексі збирають, зберігають та демонструють експонати матеріальної та духовної культури рідного краю. Експозиція музейного комплексу широко використовують в освітньо-виховному процесі ліцею та просвітницькій роботі серед жителів Тернівської об’єднаної територіальної громади.
Усі лауреати отримали грошову винагороду у розмірі 15 тисяч гривень.

За інформацією пресслужби Черкаської обласної державної адміністрації.


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *