14.09.2020      364      0
 

Підготовка теплових господарств до опалювального періоду триває: Держенергонаглядом оглянуто понад 9 тис. об’єктів у сфері теплопостачання


З метою забезпечення надійного та сталого функціонування систем теплопостачання і теплоспоживання, Держенергонагляд проводить активну роботу щодо оцінки готовності енергетичних господарств суб’єктів відносин у сфері теплопостачання до роботи в опалювальний період 2020-2021 років (далі – ОП).

Так, станом на 11 вересня 2020 року, за зверненнями суб’єктів відносин у сфері теплопостачання, територіальними органами Держенергонагляду було оглянуто 686 джерел теплової енергії з приєднаними до них тепловими мережами та 8 652 системи теплоспоживання соціально важливих споживачів теплової енергії (закладів охорони здоров’я, освіти та дошкільної освіти).

За результатами проведених моніторингів з питань технічного стану, організації експлуатації теплових, тепловикористальних установок і мереж та  готовності до ОП виявлено 1 468 порушень вимог діючих норм і правил у сфері теплопостачання. Для прикладу, під час оглядів теплових об’єктів соціально важливих споживачів інспекторами зафіксовано такі порушення:

  • не проводиться промивання та гідравлічне випробування вузлів керування і систем опалення на щільність та міцність;
  • не відновлюється пошкоджене антикорозійне покриття та теплова ізоляція трубопроводів систем теплоспоживання, прокладених у теплових пунктах або неопалювальних підвальних приміщеннях, на горищах;
  • не проводиться промивання грязьовиків, встановлених на вузлах керування;
  • не усуваються витікання теплоносія з систем теплоспоживання через запірну арматуру;
  • не призначено особу, відповідальну за справний стан і безпечну та економічну  експлуатацію теплових установок і мереж;
  • не проводиться періодична перевірка знань персоналу вимог Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, виробничих інструкцій;
  • відсутні інструкції з експлуатації системи опалення, з обслуговування теплового пункту і наявного устаткування;
  • відсутні схеми теплових мереж;
  • відсутні принципові схеми теплових пунктів тощо.

Задля усунення порушень, керівникам суб’єктів господарювання надано рекомендації у вигляді довідок з переліком невідкладних заходів, які слід впровадити для належної підготовки енергетичних господарств до ОП. На даний час суб’єкти відносин у сфері теплопостачання усунули близько 600 порушень (42 %). 

Крім того, від суб’єктів відносин у сфері теплопостачання до територіальних органів Держенергонагляду надійшло близько 3 300 звернень щодо участі у комісіях з перевірки готовності теплових господарств до роботи в ОП. В результаті проведених оглядів у складі відповідних комісій представниками інспекції підписано 8 287 Актів стану готовності до роботи в ОП по енергетичним об’єктам 3190 суб’єктів господарювання, а саме:

  • джерелам теплової енергії – 438 актів;
  • соціально важливим споживачам теплової енергії (закладів охорони здоров’я, освіти та дошкільної освіти) – 7 849 актів.

Також представники територіальних органів Держенергонагляду увійшли до складу 260 оперативних штабів органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з підготовки теплових господарств до роботи в ОП.

«Відповідно до Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду усі планові роботи на устаткуванні джерел теплової енергії, теплових мереж, теплових пунктів, системах опалення, вентиляції та гарячого водопостачання повинні бути закінчені до першого жовтня. Також до цього часу мають бути усунуті всі порушення і дефекти, виявлені в період підготовки до опалювального періоду», – наголошує т.в.о. Голови Держенергонагляду Роман Боднар.

Довідково:

Єдиний порядок підготовки теплових господарств до опалювального періоду встановлено Правилами підготовки теплових господарств до опалювального періоду. Порядок поширюється на суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність з виробництва, постачання, транспортування теплової енергії та надання послуг з теплопостачання (опалення та ГВП), а також на споживачів теплової енергії незалежно від організаційно-правових форм та форм власності.


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *