Відчувши перші симптоми ГРВІ, обов’язково телефонуйте сімейному лікарю, закликають в МОЗ.
ВООЗ проводить порівняння коронавірусу з грипом. Обидва викликають респіраторні захворювання, але між двома вірусами є відмінності.
Чим схожі COVID-19 і віруси грипу?
- COVID-19 і віруси грипу мають подібну клінічну картину захворювання. Тобто вони обидва викликають респіраторне захворювання, яке представляє собою широкий спектр захворювань від безсимптомного або легкого до важкого захворювання і смерті.
2. обидва віруси передаються при контакті, краплях і фомітах. Як наслідок, важливі ті ж заходи громадської охорони здоров’я, як гігієна рук і дотримання дихального етикету (кашель в лікоть або в одноразову серветку).
Відмінність COVID-19 і віруси грипу?
- важливою відмінністю є швидкість передачі. Грип має більш короткий середній інкубаційний період (час від зараження до появи симптомів) і більш короткий послідовний інтервал (час між послідовними випадками), ніж у вірусу COVID-19. Послідовний для вірусу COVID-19 – 5-6 днів, водночас для вірусу грипу – 3 дні.
- передача в перші 3-5 днів хвороби або потенційно предсимптомна передача – передача вірусу до появи симптомів – є основною причиною передачі грипу.
- передбачається, що репродуктивне число Ro – число осіб, яких може інфікувати одна захворіла людина – для вірусу SARS-CoV-2 становить від 2 до 2,5. А це вище, ніж для грипу.
Нагадуємо про дотримання стандартних рекомендацій:
- часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
- під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс хустинкою; уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
- якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередню історію подорожей;
- не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.
Плануючи відрядження та інші подорожі за кордон, дотримуйтесь рекомендацій МЗС.
Мапа із зонами – тут.