08.07.2020      328      0
 

Денис Шмигаль розповів про виконання Програми стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19


За перший місяць реалізації Програми стимулювання економіки для подолання наслідків COVID-19, спрямованої на відновлення економічного здоров’я країни по всіх галузях, виконано чимало першочергових кроків.

Про це під час виступу на міжнародному віртуальному круглому столі Chatham House «Українські реформи: що далі?» заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Зокрема, він перелічив найважливіші напрямки Програми, які уже виконуються. Серед них:

Розширення програми «Доступні кредити 5–7–9 відсотків»

Після останніх змін зі сторони Уряду до програми доступних кредитів «5-7-9» кількість кредитів та їх обсяг збільшилися фактично в 2 рази. Станом на 06 липня загальна сума виданих кредитів по програмі склала 1,1 млрд грн. Причому більше половини цієї суми – це кредити на інвестиційний розвиток бізнесу. Ще половина – це рефінансування кредитів фактично під 0%. Все більше банків приєднується до програми і зараз їх вже 16. 

Новий інструмент отримання кредитів для малого і середнього бізнесу з частковою державною гарантією

Уряд схвалив законопроекти про портфельні гарантії для кредитів бізнесу, які передбачають надання малому і середньому бізнесу, що зазнав фінансових втрат внаслідок пандемії COVID-19, доступу до фінансових ресурсів шляхом отримання кредитів з частковою державною гарантією. Українські підприємці зможуть отримати кредити фактично під 0%, що надважливо для відновлення роботи підприємств. Для цього держава гарантує 80% тіла кредиту перед банком. Наразі законопроекти знаходяться на розгляді в Комітетах Верховної Ради і ми сподіваємося на швидкий їх розгляд найближчим часом.

Створення нових робочих місць

Завдяки реалізації проектів програми «Велике будівництво» станом на червень додатково створено більше 10 тисяч робочих місць в сфері дорожнього будівництва. Крім того, завдяки Урядовій програмі по частковому безробіттю вдалося зберегти 241 тисячу робочих місць серед працівників малого і середнього бізнесу. Варто відзначити і роботу Державної служби зайнятості, через яку за останні місяці вдалося працевлаштувати майже 160 тисяч громадян. 

Подолання енергетичної кризи

Уряд впровадив низку важливих кроків для подолання енергетичної кризи і підписав меморандум із виробниками енергії з відновлювальних джерел (ВДЕ), який визначив принципи реструктуризації «зелених тарифів» та обмеження термінів введення в експлуатацію нових об’єктів за «зеленим» тарифом. Підписання Меморандуму допомогло зняти напругу і стабілізувати ситуацію на ринку електроенергії. Крім того, завдяки урядовим рішенням вдалося почати фінансове оздоровлення ДП НАЕК «Енергоатом», який почав продавати власну електроенергію на ринку двосторонніх договорів. 

Програма стимулювання економіки для подолання наслідків Covid-19 передбачає детальний план допомоги усім секторам економіки. У документі передбачені короткострокові і довгострокові механізми допомоги. Фінальний та доопрацьований документ був опублікований на  Урядовому порталі, де усі бажаючі можуть з ним ознайомитися. Програма вже отримала позитивні відгуки профільних експертів та представників бізнесу.


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *