23.12.2024      10      0
 

Друга стратегічна сесія з відновлення та розвитку макрорегіонів відбулася на Черкащині


На Черкащині відбулася друга стратегічна сесія з відновлення та розвитку макрорегіонів. Свої напрацювання та стан стратегічного планування презентували наша область, а також Вінниччина та Житомирщина. Про це інформують у департаменті регіонального розвитку ОВА.

Ця стратегічна сесія стала другою у низці запланованих заходів. Перша відбулася 16 грудня у Львові. Наступні заплановані у Кропивницькому, Києві, Одесі, Кам’янець-Подільському та Харкові. Серія сесій дозволить всебічно проаналізувати стан регіонального планування, ідентифікувати сильні та слабкі сторони, а також розробити ефективні інструменти для їхнього усунення.

У другій стратсесії, що пройшла на Черкащині, загалом взяли участь близько 50 осіб. Зокрема, заступник міністра розвитку громад та територій України Олексій Рябикін, заступник міністра освіти і науки України Андрій Вітренко, народні депутати України, проєктний менеджер ПРООН Анастасія Коробай, представники Національного інституту стратегічних досліджень, представники Вінницької та Житомирської ОВА, директори Черкаської, Вінницької та Житомирської агенцій регіонального розвитку, голови та представники територіальних громад та експерти.

Як зазначив під час свого виступу заступник міністра розвитку громад та територій України Олексій Рябикін, такі стратегічні сесії є важливими при формуванні державної політики, адже міністерства мають чути потреби областей і територіальних громад. Усі ресурси, які регіони будуть отримувати, мають корелюватися з обласними стратегіями.

Учасники сесії ознайомилися з концепцією реформування системи стратегічного планування регіонального розвитку. Її основною ідеєю є чотирирівнева класифікація територій, а саме: макрорегіон, функціональні типи територій, підтипи функціональних типів територій і класи. У межах концепції також була представили ієрархію пріоритетів розвитку та стратегій.

Свої напрацювання Черкащина представила в межах роботи над оновленням Стратегії розвитку Черкаської області на період 2021-2027 роки.

– Попри перепони, які спричинила війна, ми не зупиняємось і рухаємось далі, – зазначив заступник начальника ОВА Олександр Турченяк. – Макрорегіон – це регіон концентрації трудових ресурсів. І нам важливо докласти зусиль, щоб ефективно використовувати наявні можливості задля сталого розвитку. 

Учасники заходу також визначили конкретні кроки для покращення координації роботи на регіональному та місцевому рівнях, а також обговорили питання залучення ресурсів для відновлення.


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *