Міжнародний досвід для здорового майбутнього школярів. У Києві відбувся перший Європейський регіональний саміт шкільного харчування. Черкащина на цьому заході представила власний досвід впровадження реформи шкільного харчування. Про це інформують в управлінні освіти і науки ОВА.
Саміт зібрав близько 500 учасників. Подія проходила на двох сценах і включала експо-зону, де представили 40 проєктів з різних регіонів України.
Черкащину на заході представляли заступник начальника ОВА Олександр Шамрай і делегати від громад Умані, Сміли та Черкас. Напрацювання у напрямку розвитку шкільного харчування представили фахівці департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.
Під час заходу перша леді Олена Зеленська разом із міністром освіти і науки Оксеном Лісовим та міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком презентувала реформу шкільного харчування.
– Їжа – значна складова успіхів у навчанні й житті, – наголосила перша леді. – Тому найперше ми зібрали за одним столом одночасно багато різних інституцій і почали діяти, крок за кроком. Сьогодні я пишаюся тим, що всупереч війні відбулося оновлення стандартів і нормативної бази, модернізуються старі кухні та їдальні, побудовано першу фабрику-кухню. Сотні кухарів та управлінців підвищують свою кваліфікацію. Якісне й корисне харчування з’являється навіть там, де учні роками не мали доступу до гарячих обідів.
Саміт став важливою платформою для розробки стратегій у шкільному харчуванні, що забезпечить дітям доступ до якісної їжі та підтримає місцеві економіки. Шкільне харчування стає частиною глобальної стратегії сталого розвитку завдяки зусиллям європейських країн та міжнародних партнерів.
Довідково:
- Черкаська область реалізує програму реформування шкільного харчування до 2029 року.
- 99,5% шкіл області мають базову модель організації харчування, 0,5% — опорну.
- Харчові норми виконуються на 90%, меню оновлено в усіх школах.
- Система НАССР діє у 100% харчоблоків шкіл області.
- Середня вартість харчування на учня в області — 46 грн.
- 87% учнів отримують харчування, з них 75% — гаряче.
- 67 шкіл у 17 громадах беруть участь у проєкті Всесвітньої продовольчої програми ООН для підтримки харчування учнів 1-4 класів.
- Держава виділила 87,6 млн грн субвенцій для забезпечення гарячим харчуванням учнів молодших класів.
- У Черкаській області створюють кулінарний хаб для навчання кухарів шкільних їдалень.
- Видано 1,5 тисячі навчальних посібників із здорового харчування для шкіл області.
- На ремонт 8 харчоблоків виділено 38 млн грн субвенції.
За інформацією Черкаської ОВА