29.10.2020      286      0
 

Благодійники передали для терапії малюків обласного неонатального центру нове обладнання


Найменшим пацієнтам неонатального центру Черкаської обласної дитячої лікарні відтепер буде комфортніше отримувати терапію від жовтяниці. Сучасне, а головне – довгоочікуване обладнання для цього передали медзакладу ініціатори бізнес фестивалю Summer Challenge та «Спільнодія Черкащини». Два опромінювачі з нижнім типом опромінення та сотню ламп до наявних опромінювачів отримав неонатальний центр сьогодні.

Лікуватимуть у більш комфортніших умовах на нових апаратах малечу віком від одного місяця. Її, завдяки опроміненню, можна вилікувати за 2-3 доби. Втім надавати лікування треба майже цілодобово, що складно дається малюкам та їхнім матусям.

– Ми давно мріяли про це обладнання, яке є основним засобом для лікування жовтяниці, – каже завідувачка відділення новонароджених та недоношених дітей Черкаської обласної дитячої лікарні Наталія Русіна. – У нас є лампи фототерапії з верхнім типом опромінення. Лікуючи під ними, ми маємо роздягнути дітей до підгузків, одягти на них спеціальні окуляри, аби захистити очі. Для дітей, які вже побували вдома, звикли до рук мами, це дуже тяжко. Завдяки ж отриманим лампам з нижнім типом опромінення зможемо провести процедуру лікування у комфортніших умовах, просто вклавши малечу спати.

Щодень в обласній лікарні лікують одного-трьох маленьких пацієнтів. Ця хвороба більше непокоїть на перспективу, додає лікарка, адже токсично впливає на центральну нервову систему. Дитина стає збудженою, не має спроможності своєчасно встати, сісти, заговорити.

Обійшлося обладнання у майже 194 тисячі гривень. Опромінювачі планували придбати за кошти, зібрані на фестивалі Summer Challenge-2020, який щороку організовує KasyaNova Event.

– Ми декілька років поспіль з нашою командою організовуємо фестиваль, який об’єднує владу, підприємців та громаду для того, щоб робити корисні речі, – розповідає організаторка «Summer Challenge» Ольга Касьянова. – Це – соціальні проекти або благодійництво. Останні роки ми закуповували обладнання для неонатального центру. Вирішили, що класно об’єднати черкащан навколо найменших черкащан. За ці два роки ми придбали обладнання на близько 230 тисяч гривень: візуалізатор вен, датчики, пульсоксиметри.

Громадськість, бізнес та влада організувалися разом наприкінці березня. Тоді ж започаткували проект «Спільнодія Черкащини: здолати COVID-19». Відтоді вдалося закумулювати близько 20 млн грн. Насамперед купували засоби індивідуального захисту для медиків та медичне обладнання. Координувала частину витрат Черкаська агенція регіонального розвитку. Йдеться про кошти, які надійшли на її рахунки.

– Влітку колегіально вирішили підтримати ініціативу щорічного бізнес-форуму Summer Chalenge, – розповідає директорка АРР Любов Ропало. – Через карантин, захід не вдалося провести. Втім обладнання маленькі черкащани чекали. Тож ми, тримавши згоду з боку благодійників «Спільнодія Черкащини», вирішили спрямувати кошти на його придбання.

За інформацією пресслужби Черкаської обласної державної адміністрації.


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *