12.08.2020      Коментарі Вимкнено до Забезпечення вільного доступу громадян до водних об’єктів

Забезпечення вільного доступу громадян до водних об’єктів

Шановні громадяни!

21 листопада 2020 року набрав чинності Закон України № 233-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування».

Зазначеним законом громадянам забезпечується безперешкодний та безоплатний доступ до узбережжя морів, морських заток, лиманів та островів у внутрішніх морських водах у межах пляжної зони, до берегів річок, водойм та островів для загального водокористування.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування» (далі – Закон) з 21 лютого 2020 року місцеві державні адміністрації та виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад є повноважними органами щодо здійснення контролю за забезпеченням безперешкодного і безоплатного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів та островів для загального водокористування відповідно до закону.

Крім зазначеного, Законом внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), Земельного кодексу України (ЗКУ), Водного кодексу України (ВКУ). Відповідно до статей 61, 62 ЗКУ у прибережних захисних смугах, пляжної зони прибережних захисних смуг забороняється влаштування огорож або інших конструкцій, що перешкоджають доступу громадян до узбережжя морів, морських заток, лиманів та островів у внутрішніх морських водах, крім випадків, передбачених законом. Такі огорожі або інші конструкції демонтуються їхніми власниками протягом 10 днів після одержання письмової вимоги місцевої державної адміністрації чи виконавчого органу сільської, селищної чи міської ради. У разі невиконання такої вимоги зазначені огорожі або інші конструкції демонтуються за рішеннями місцевої державної адміністрації чи виконавчого органу сільської, селищної чи міської ради. Видатки відповідного місцевого бюджету, пов’язані з демонтажем зазначених огорож або інших конструкцій, відшкодовуються їхніми власниками.

Якщо Вам відома достовірна інформація про факти порушення законодавства щодо вільного доступу до водних об’єктів, Ви можете повідомити уповноважений підрозділ з питань забезпечення безперешкодного і безоплатного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів та островів для загального водокористування на території Черкаського району – управління житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики та захисту довкілля райдержадміністрації за допомогою:

телефонного зв’язку (0472) 64 77 97.
Режим роботи: понеділок-четвер – з 8.00 до 17.00, п’ятниця – з 8.00 до 15.45 зі щоденною перервою з 13.00 до 13.45.

електронної пошти  ekonomapr@ukr.net;

засобів загального поштового зв’язку  – вул. В’ячеслава Чорновола, 157, м. Черкаси, 18003.

Контактна особа від Черкаської районної державної адміністрації – начальник управління житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики та захисту довкілля райдержадміністрації ДАНИЛІШИН Петро Іванович, тел. (0472) 64 77 97.

Закон України № 233-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування”