09.04.2019      Коментарі Вимкнено до Історична довідка

Історична довідка

Черкаський район – край щедрих пшеничних ланів і вишневих садів, сонцесяйного хліба, край одвічних трударів-хліборобів. Багато славетних сторінок вписав він в історію.

Землі Черкаського району входили до складу Великого князівства Литовського. Наш древній козацький край не оминула жодна з історичних подій. Тут формувалося і діяло козацтво середнього Подніпров’я, поспішали посли до столиці нашої держави – Чигирина. Тут побували славні сини українського народу Тарас Шевченко та Богдан Хмельницький.

З нашим краєм пов’язані такі історичні події:

– початок пароплавства на Дніпрі поклало спорудження в 1823 році робітниками і інженерами графа Воронцова в Мошнах першого судна з паровим двигуном;

– перший прообраз трактора (паровий плуг) з’явився в Мошногородищенському маєтку (1882 рік);

– в 1876 році розпочалося залізничне сполучення між ст. Бобринська і Черкасами;

– з 1887 року в Черкаському повіті діє телефонний зв’язок (довжина 100 верств).

7 березня 1923 року Президія Всеукраїнського Виконавчого Комітету постановила-створити Черкаський район в складі

Дахнівської, Руськополянської і Мошенської волостей, трохи пізніше до складу району ввійшли села ліквідованих Білозірського і Леськівського районів. Центром району було визначено місто Черкаси.

Черкаський район вперше утворений в 1924 році (до цього часу був Черкаський повіт).

В 1924-1925 роках в Черкаському районі нараховувався 21 населений пункт з населенням 55 тис. 472 чоловіка.

В 1925 році неодноразово піднімалось питання про перенесення райцентру в с. Червона Слобода (раніше називалось Сикава, потім Цісарська Слобода), але 13 червня 1925 року Президія Окрвиконкому постановила-залишити центр Черкаського району в Черкасах.

Район був підпорядкований Шевченківському (Черкаському) округу до 1930 року.

У липні 1930 року з ліквідацією округів Черкаси залишились центром Черкаського району, а на початок 1932 року, після запровадження нового адміністративного поділу УРСР, Черкаський район увійшов до складу Київської області.

Після неодноразової зміни адміністративно-територіального устрою в Україні Черкаський район утворено заново 4 січня 1965 року. Офіційно з цього дня ведеться літопис його економічного і соціального розвитку.